Jak dinosauři lovili

Název Tyrannosaurus rex znamená, „tyranovi ještěr“: jeho přezdívka odráží masakr údajně zničenou obrovskými čelistmi a řady působivých zubů tohoto slavného starověkého plaz je.

V dnes již klasického filmu Jurský park, další velký bradou, dvounohá theropod dinosaurus, Velociraptor, byl popsán jako slinění, vozový park-of-nohou lovce pomalejší druhů.

Ale pravdou je, že stále víme málo o maso stravovací návyky dinosaurů.

Nyní některé, které se mohou měnit s objevem zkamenělé sauropodů kosti.

Protože na této kosti jsou prohledali řadu kousnutí provedené masožravých dinosaurů, včetně nejdelších a nejhlubších kousnutí provedené dinosaura dosud dokumentované.

Ještě překvapivě snad objeví kosti byly pokousal nebo žvýkání na řadou různých šelem, odhaluje něco o tom, skupiny dinosaurů úklid těl, stejně jako velké kočky, hyeny a supi mohl uklízet zabít v moderní Africe.

Když přijde na diety dinosaurů, mohou vědci provést řadu vzdělaných předpokladů.

Druhy mívají ústní ústrojí přizpůsobené jejich konkrétní dietu a obrovské čelisti, a řádky dlouhých kuželovitých zubů T. rex, například navrhnout, že to byl vrchol masožravec, jeden z největších všech dob na souši.

Zubní ochrannými známkami sauropodů kosti (obrázek: Prof V Sung Paik)
Nejdelší a nejhlubší zubní známky provedené dinosaura ještě zdokumentované, vyhloubil do sauropodní kostrče (image: Prof V Sung Paik)

VelociRaptor je známo, že je mnohem menší, než je znázorněno na Jurském parku, ale také byl považován za schopný masožravci, kvůli jeho pilovitými zuby a srpu ve tvaru drápu na jeho končetin. Jeden dobře známý fosilní, s názvem „Boj dinosauři“, obsahuje zkamenělé pozůstatky VelociRaptor mongoliensis a býložravé Protoceratops andrewsi v boji, poskytuje přímý důkaz o bezohledného chování.

Dalším z fosilních paliv, které jsem minulý rok, ukazuje další dravčí Velociraptor chycen při činu jíst další velký-rohatý Protoceratops.