Jak se stěhoval T-Rex přes USA

Jedním z nejvíce kompletních koster Tyrannosaurus kdy byly nalezeny se přesouvá z Montany do Washingtonu DC. Existují stovky milionů lidí bude nakonec moci prohlédnout.
Uvnitř muzea suterénu v Montaně, malý tým vědců připravují dinosaura pro mimořádné výlet.
Kosti o velikosti dítěte, a jiné, které jsou pouhé fragmenty byly zkoumány, fotografoval, odškrtnout seznamy, umístěné ve tlumících kolébky a zabalené v 16 zalesněné bednách.
Jedná se o 66 milionů let staré pozůstatky Wankel T-Rex, jeden z nejvíce kompletních koster Tyrannosaurus nikdy objeven a nyní směřující k Smithsonian National Museum of Natural History ve Washingtonu.
„Práce byla intenzivní kvůli kontrole tohoto fosilního je pod ze strany médií a veřejnosti,“ říká Cathy Van Arsdale, fyzický antropolog s armádním sborem inženýrů, která vlastní kosti, protože byly nalezeny na vládní půdě.
Za čtvrt století, Wankel T-Rex byl stálicí v Muzeu Skalistých hor v Bozeman, Montana. Ale Army Corps of Engineers nyní souhlasila s 50-letou půjčku Smithsonian, kde bude tvořit vrchol modelové Natural History Museum je nový dinosauří haly, kvůli otevření v roce 2019.
„Je to dost velký problém pro mě osobně,“ říká Matthew Carrano, kurátor muzea z Dinosauria. „Možná, že jednou v životě dostanete získat téměř kompletní T-Rex, a to je ten okamžik pro mě.“
Wankel je pojmenována po Kathy Wankel, Montana farmář, který objevil kosti v roce 1988 v oblasti známé jako Hell Creek. Zbytky součástí první kompletní předloktí – malý končetiny ve srovnání se zbytkem těla.