Z dinosaura pták

Po dlouhou dobu, Archaeopteryx stál sám – jediný napůl dinosaura, napůl pták zvíře známý. Nicméně, v posledních dvaceti letech bylo objeveno obrovské množství nových fosílií. Některé vypadají spíš jako dinosaurů s peřím než zvířata jsou schopni vypořádat se k obloze. Jiní vypadají spíše jako ptáci, ale s nepředvídatelný funkcemi. Microraptor, například, měl čtyři křídla.
Tyto fosílie mají do značné míry přesvědčily odborníky, že někteří dinosauři nezemřel ven vůbec. Místo toho určitá skupina malých, agilní, dvounohé dinosaurů se vyvinul do ptáky. Ale jak se skupina pozemních milující dinosaurů vzít do nebe a přijít vypadat jako ptáky, které vidíme dnes?
peří
Nevíme přesně, proč peří se objevil, ale předpokládá se, že se vyvinuli z měřítek plazů kůže theropod dinosaur je. Existuje řada důvodů, pro které mají jiné než letu peří a byly nalezeny v celé řadě dinosaurů zjevně není schopen létání. Peří může působit jako izolace pro udržení tělesné teploty nebo udržet vejce a mladý pohodě tím, že poskytuje stín. A podobně jako moderní mužských pávi blikat ocasy; peří byly použity pro zdobení a dekoraci při displejů s epidexipteryx se čtyřmi dlouhými pásky jako ocasní pera jednoho z nejčasnějších příkladů známých.
bezzubá čelist
Tam je matoucí rozsah ve velikosti a tvaru výstupků moderních ptáků, zejména upravené pro konkrétní strategie krmení. Tato funkce může influenza se vyvinuly na pomoc býložravé dinosaury žvýkat svou potravu, uvádění méně stresu a napětí na lebce než čelistí a zubů. Nižší hmotnost o zobákem bez zubů se pak stal užitečným, než tyto dinosauři vzali do vzduchu.
Kostra
Dinosauři také začal stát se menší a lehčí, posun vpřed těžiště, zkrácení jejich ocasy a vyvíjet delší popředí ruce s každou další generací, což vede k skrčené pozici vidíme dnes žijící ptáky. Jejich zápěstí také stal pružnější, jak jsme se přesunout směrem k ohnuté zápěstí moderního ptáka.